MADAM C J WALKER’IN HİKAYESİ MOTİVASYON KAYNAĞINIZ OLSUN. SELF MADE – NETFLIX DİZİSİ

Madam C.J. Walker köle kampından milyonerliğe giden başarı öyküsü.

Henüz diziye yeni başladım ve iki bölümünü bitirdim. Kendi hayallerinin ve ideallerinin peşinde yılmadan koşan Sarah C.J. Walker’ın hayatını dört bölümlük mini diziyle karşımıza çıkıyor. 1900 lü tarihleri anlatan bu mini dizinin ve gerçek hayatın tam olarak girişimciliğe ve kendine güvenmenin kişisel gelişime iyi bir örnek olduğunu düşünüyorum.

İzlediğinizde azmin gücüne ve kendine inanmanın istediklerinize bir adım daha yaklaştığınızı gözler önüne yeniden seren iki bölüm izledim. Hidden Figures (Gizli Sayılar) filmini izleyip beğenenler var ise bu netflix dizisini de beğeneceğinizi düşünüyorum. Dizide bir kadının yapmak istediği işe olan tutku, yenilikçilik, fırsatları değerlendirmeyi amaçlama, odaklanma, azim ve liderlik özelliklerini bir arada görebileceğiniz bir hayat hikayesi.

Girişimci olmak istiyor ya da bir girişimciyseniz, kendi işinizi bir kurma hayallerini kuruyor ya da kurduysanız, bu dizide geçen şu sözleri size iletmek isterim. Bu sözleri atlatmaya çalıştığımız zor günlerimizde bize umut olsun. “Yüce Tanrı öylece oturup bir şeylerin olması için beklemenizi istemez. İstediğiniz her neyse o uğurda bir atmanız gerekir”. “Tanrı kendine yardım edene yardım eder.” 🙂

Kısacası bu diziyi izlemelisiniz 🙂 Bu dönemde motivasyonumuzun düşüşte olduğu, sağlıktan başka bir şey düşünemediğimiz ve stresimizin korkularımızın belki de katlanarak arttığı bu günlerde hayallerimiz, amaçlarımızdan uzaklaştığımız için mutluluğumuzun azaldığını hepimiz biliyoruz. Bir akşam, elinizdeki cep telefonlarına whatsapp gruplarından gelen mesajları, twitter da yer alan yorumları okumaya ara verip, bu diziyi açıp izleyebilir içinizde ki hayallerinizi yeniden ortaya çıkarabilirsiniz.

İyi Seyirler, Sağlıkla Kalın.

Bu yazı 2020, Genel kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir